Intimita po porodu

Článek s léčivými vizualizacemi.

Chuť na sex po porodu?  Jak to vlastně ženy mají…

Každá žena je originál, každý porod je jedinečný a každé dítě přináší sebou jiné dary a poselství.

I ta nejvíc připravená žena, může skončit v rukou lékařů a někdy ta žena, která nad ničím nepřemýšlí je schopná porodit své dítě doma. Opravdu každá žena je jiná a neměly bychom se posuzovat a soudit navzájem.  Já nesoudím ani nehodnotím, jen Vám chci ukázat víc pohledů, co se děje s ženou po porodu v sexualitě.

Když se ženě narodí dítě spontánně a když je v souladu s porodem i s péčí po porodu, tak se může rychle zotavit a vrátit se k tomu, co má ráda. Láska, touha, hormony ji můžou přivádět ještě k většímu vzrušení než před porodem. Může a taky nemusí.

Přítomná žena v intimitě

Ženy jsou buď ve své sexualitě přítomné anebo odpojené. Buď cítí a vnímají, po čem touží, co prožívají a dovolí tomu, aby se to dělo, nebo jsou odpojené od vlastního prožitku, od vlastních pocitů. Může se to projevovat různě. Dvě těla jsou spojená, ale myšlenkami je žena někde jinde, svojí energií je někde jinde.  Taky se jí může stát, že se prostě zavře a do žádné sexuality a intimity nejde.

Ženy často vyčítají mužům, že oni jsou nepřítomní ve svém doteku, ale ony i ženy tohle dělají. Proč? Aby to všechno v sexu přežili. Někdy totiž rozkoš a krása milování se promění na totální peklo. Vnitřní totální peklo. A způsobují to především nastavení v hlavě, naše omezení a přesvědčení, špatné zážitky. Také konkrétní situace.

Být po vůli, aby byl klid

Pokud žena vidí, že její muž je k ní nejlaskavější a nejhodnější po pravidelném sexu, tak z nějakého svého přesvědčení je mu po vůli, i když ona by si přála něco jiného. Může to být spojené i se strachem, že ji opustí, když nebude spokojený, že na ní bude zlý. Nebo se bude cítit jako nedokonalá žena. Může tam být i strach, že si najde jinou a lepší.

Všechna tahle přesvědčení se po porodu můžou zesílit. Žena s dítětem v náruči s otevřenými traumaty z porodu, nebo z poporodní péče může trpět opravdu velkými strachy. A udělat cokoliv, aby předešla rozchodu. Jenže pokud následuje tento strach a dává se muži jen na základě strachu, aby jí neopustil, najednou se může začít cítit znásilňovaná. Může mít pocit, že jí ten muž zraňuje a ubližuje a že jí vůbec nevnímá.  A samozřejmě z jejího pohledu je pochopitelné, že ho přestane milovat a začne ho nenávidět.

Ale ten muž ani často neví, že se ženě děje něco zlého, protože ona mu řekne: Vše je v pořádku, pokračuj. Nebo mlčí a dává tak najevo, že je v pořádku, když se to tak děje. Někdy není možné vysvětlit, co se děje. Protože z pohledu muže se nic nestalo, mají zdravé dítě, ale pro ženu porod mohl být velký zásah, který se jí při doteku znovu vrací v paměti.

Jak z toho…

Cest je určitě víc a záleží na konkrétním případu. Je hodně léčivé dovolit si uvědomit vzorce, na kterých stavíme naše jednání a konání.

Čeho se bojíme, jaké vzpomínky se nám vybavují, co doopravdy cítíme, po čem toužíme? Můžeme s tím něco udělat nebo potřebujeme pomoc?

Dovolme uzavřít a doléčit kapitolu porodu a vše kolem. Pokud Vám neustále vyjíždí vzpomínky na porod.

Já používám energetické čtení, které velmi jemně a vědomě douzavírá vnitřní procesy, které nás trápí.

A zároveň si můžete vyzkoušet následující léčivou vizualizaci.

Léčivá vizualizace:

Představ si samu sebe, jak tě někdo, komu věříš, objímá a léčí všechno, co se stalo. Něžně a láskyplně. Oslavuje s tebou, že jsi porodila dítě a jsi matkou. Žehná ti i Vašemu dítěti. Nebo si představ to, co jsi nejvíc potřebovala, abys mohla cítit důvěru v sebe. A nasaj tu energii zpětně. Představ si, jak se prosycuješ důvěrou, láskou, bezpečím a uznáním toho, že jsi žena matka.

Pokud ses při porodu cítila vystřelená a odpojená, prociť si, jak dosedáš do svého těla zpátky. Jak v bezpečí můžeš cítit své tělo a své myšlenky. Myšlenky na to jestli jsi porod zvládla dobře nebo špatně pouštěj. Porod mohlo být zrcadlo tvého života, vygradování tvých malých dramat z dětství nebo vztahu. Jednoduše si dovol v představě nechat se obejmout a vyživit láskou, která nehodnotí, nesoudí, nekritizuje.

Na závěr této představy poděkuj tomu, kdo tě objímal a rozpusť tuto představu. Otevři oči a poděkuj všemu, cos prožila. Jsi v přítomnosti a tvá minulost zůstává minulosti.

Změna energie při porodu

Další rovinou, která se může přihodit po porodu je, že se žena energeticky dostane do vyšších vibrací, než byla před porodem. A začne vyžadovat něco jiného od svého muže. A on ji najednou nerozumí. Vždyť byla vždy vášnivá a sexy a teď chce nějakou přítomnost?  Nebo vždy měla ráda bůček a teď tady řeší každou kapku cukru a masa?

Pokud je to dané tím, že je žena ve vyšších vibracích, tak se to projevuje láskyplností a může to vše vysvětlit. Ale pokud jsou změny na základě strachu, vyčerpání a dobře míněných rad ostatních či internetu, pak to může být zdroj neustálých konfliktů ať už těch, co jsou vidět nebo těch vnitřních.

Proměna rolí

Když se žena odevzdá plně svému dítěti dlouhodobě, pak o svého muže přichází. Přestane ho vnímat a přestane být ženou-partnerkou, ženou-milenkou, ale stane se z ní pouze žena- matka, nebo žena- služka, žena oběť. Někdy na ní spadne celá domácnost a veškeré starosti. Tak se z ní stane matko-muž. Je pečující, starostlivou ženou, která dělá všechno- uklízí, vaří, kojí, stará se o dluhy, finance, vyměňuje žárovky, zařizuje, aby bylo co jíst, do čeho se oblékat atd.

Jsou to role, které vycházejí z vnitřních nastavení nebo z dané situace. Energetické čtení ženě může přinést rozklíčování a pochopení vnitřních nastavení a rolí, které žije. Může se z nich osvobodit nebo se potkat se svojí vnitřní silou a ženskostí, která jí pomůže udělat správná rozhodnutí a vykročení dál.  Někdy stačí uvědomit si jakou roli ve vztahu a v rodině zastávám a rozhodnout se, co s tím. Někdy je potřeba pochopit, co těmi rolemi, které právě žiju, získávám a co ztrácím. Někdy je dobré uvidět rodinné vzorce– např. jestli kopíruju model maminky, babičky, tchýně.

Možná překvapením bude i to, že za nefunkční intimitou může stát i změna role muže: může se nechat pohltit rolí otce, zodpovědného, pečlivého, hodného. I muž najednou může zapomenout sám na sebe a začne se starat, pečovat o dítě i o ženu. A v pečující roli zůstane. Vytratí se jakoby jeho mužská energie a přitažlivost.

Pečující, milující, hodný, ztracený muž nevytváří polaritu ve vztahu, kde by byl náboj.

Určitě takovému muži prospěje, když se vrátí sám k sobě a ke své mužské energii. To, co by měl vědět, že když se začne vracet sám k sobě a ke své mužské energii, že se nemusí vzdát pečující a milující energie.

Každá energie, každá role má své místo, můžou se doplňovat.

Jak se vrátit k hezké sexualitě

Když opustíme dramatické scénáře a vrátíme se k hezkému vztahu mezi mužem a ženou, kteří neví, jak se vrátit k naplňující sexualitě… Můžeme se podívat, co jim brání, aby měli to, co si přejí. Je to nedostatek času, nevyspání, zátěž? Nebo je příčinou něco fyzického? Např. jizvy, nemoc? Je příčinou změna postavy? Změna názorů? Změna pozornosti?

Pokud se dva lidé mají rádi a pokud se přitahovali nebo pokud touží, aby se znovu přitahovali, stačí se tomu otevřít a začít nacházet cesty. Být upřímní, mluvit o svých potřebách. Udělat si čas sami na sebe. Čas kdy oba můžou být sami sebou.

A taky si dovolit přijmout, že nám už není sedmnáct. Energeticky se dostáváme do věku, kdy jsme schopní svoji sexualitu kultivovat, svoji osobnost i své vědomí posunout. Možná se můžeme více otevřít bezpodmínečné lásce. Možná, se můžeme utrhnout ze řetězu, začít tančit, pařit. Možná je na čase vnímat schopnost těla prožívat něco jiného než pár minutový sex s několikavteřinovým vyvrcholením.

Možná právě teď je tu čas, kdy můžeme rozvinout své smysly, rozvinout schopnost těla prožívat celotělové orgasmy. Možná je čas, kdy víc než třívteřinový orgasmus, je schopnost být přítomný a následovat to, co se skutečně děje. Inspiraci můžete najít v ebooku zdarma Smyslné večery.

Naplňující rozkoš

Tělo je schopné prožívat extatické stavy, multi -orgasmy, rozkoš, totéž umí naše srdce i vědomí. A můžeme projít rozkoší k naprostému vyvrcholení až odevzdání. Najednou se staneme vším, blahem, láskou, nekonečnem. Je to hluboký stav meditace, který se těžko popisuje.

Můžete to zažít po milování, po vyvrcholení, kdy si dovolíte neodpanout do únavy, ale zkusíte nadechnout a přijmout energii, která vznikla vyvrcholením. Můžete si lehnout a odevzdat se stavu plynutí. Nedovolit vnitřnímu kolapsu, nebo ztrátě energie. Ale naopak rozpustit se v blahodárné energii. Vyměnit útěk k FB, mobilu, televizi, útěk do únavy a kolapsu za blahodárný stav blaženosti.

Návod a cvičení najdete v eBooku Jak pečovat o orgasmický potenciál vztahu. Jsou zde návody a cvičení, která oživí a prohloubí intimní vztah.

Jedno z tajemství naplněné sexuality je, že opravdu může být vyživující a naplňující. Sexualita má mnoho rovin. Díky televizi a pornu známe hlavně fyzickou-animální anebo romantickou.

Další roviny jsou emocionální, kreativní, dobrodružné, smyslné apod. Když si dovolíme otevřít se velkému tajemství přítomného okamžiku neznáma, začnou se v ten moment dít velmi intenzivní hluboké prožitky, které přinášejí rozkoš a zároveň naplnění.

V eBooku najdete cvičení pro jednotlivce i páry. Můžete si tak osvojit zdravé hranice, najít svá tajná přání a touhy, můžete se naučit vnímat své tělo a otevřít se orgasmickému potenciálu těla. Můžete doopravdy procítit, kdo je Váš partner.

Můžete zažít divokost, něhu, svobodu v doprovodu své přítomnosti.

Od roku 2003 se věnuji práci s energií, tantrickým technikám a léčivým masážím. Často jsem si pomyslela: „Jé tohle by potřebovali České rodiny. Ale oni nemají často čas, peníze, aby se mohli vydat na semináře, které by je naučili posunout své intimní vztahy dál.

Začala jsem vidět, jak to podstatné nemusí být pojmenovávané ezoterickými a filozofickými pojmy. Že to podstatné je lidem blízké, protože je to přirozené, protože po tom toužíme. Dovolila jsem si napsat eBook, který je napsaný jasně stručně a přitom výstižně. Není tam přebytek textu, který by Vás zdržoval.  Jednoduše otevřete, čtete a zkoušíte. A to nejlepší je, že Vás nikdo nehodnotí, nekritizuje, neposuzuje. Je to Váš prožitek a vy můžete a nemusíte.

A také zde najdete cvičení s dětmi. Oni nás mohou nejvíce naučit něco o spontánnosti, živosti, svobodném projevu. A zároveň si společně můžeme vyzkoušet trénovat svojí intuici a citlivost.

Máte dotazy? Napište mi na email. A máte-li chuť napište mi svůj příběh. pskalova@gmail.com

Správné místo mužské a ženské energie

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky