Jak najít čas a energii na intimitu, když máme malé děti?

Jak najít čas a energii na intimitu, když máme malé děti?

To co jsem u většiny párů viděla jako největší ničitele intimity a sexuality je únava, vyčerpání a nevyspání. Jednoho nebo obou. Velká únava či nevyspání na sebe nabalují na sebe další příčiny únavy.

Sami si uvědomte, co děláte, když jste nevyspalí. Kafe?

Tělo potřebuje podporu, minerály, vitamíny, energii, podporu a odpočinek.

Jenže hodně žen má představu, že musí zvládnout všechno na úkor sebe: být skvělou mámou, hospodyňkou, co má uklizeno, navařeno a ještě má být svěží a krásná, někdy zvládnout práci nebo podnikání.

Jenže když je žena unavená a nevyspalá, tak nějak svojí náladu musí zvednout a udělá to např. kafem s mlíkem a cukrem. Jenže takováhle kombinace zvedne energii jen v daném momentě a tělu to z dlouhodobého hlediska spíše energii vezme. Podle reflexní terapie takováhle kombinace blokuje dvanácterník a demineralizuje tělo.

Což znamená, že tělo ve výsledku mnoho drahocenné energie ztrácí a přichází o minerály.

Další častou náhražkou spánku a únavy jsou sladkosti a noční přejídání.

Jenže cukr dělá podobnou medvědí službu jako kafe. Rychle energii zvedne a překryje únavu, zvedne chvilkově euforicky náladu, ale výsledek je, že se dostaneme do začarovaného kruhu, protože, když spadne glykemická křivka, tak potřebujeme znovu rychlý cukr, který z těla odvádí cenné látky a překyseluje ho. Tím je tělo ještě vyčerpanější.

Pocity podporující vyčerpání

A pak přichází pocity, které pomáhají vyčerpání vyhrát. Pocity méněcennosti a srovnávání, že já žena nejsem dost dobrá. Že já žena nejsem tak dobrá, jako všechny ty krásné a úspěšné ženy, co nemají žádný problém a neustále sdílí krásné fotky na Fb. Pocity vinny z porodu, strach, úzkost, smutek, zklamání, rozhořčení, samota. Všechny tyhle pocity berou mnoho energie a vytváří v nás samotných boj.

Povinnosti v posteli

A pak Přijde strach nebo pocit povinnosti vůči muži. Žena sama sebe přiměje k sexu. Zahraje divadélko, jak je to skvělý, uspokojí muže a pak se slzami v očích se snaží usnout vedle spícího muže. S pocitem ponížení, sebeznásilnění, frustrace.

Pokud takový scénář neznáte, pak jste jistě ve šťastném vztahu. Ale pokud vám je alespoň jeden bod známý, pak se asi ptáte, co s tím.

Mně se hodně líbilo, když lektorka cvičení pro maminky s dětmi Katarýna Zatovičová, za mnou přijela, když bylo dceři asi půl roku. Viděla mě v té mé únavě. Tenkrát řekla větu: „ Když dítě spí, tak taky spi. Když je dítě vzhůru, dělej s ním to, co potřebuješ. Řekni si o pomoc. Děl práci mezi tebe a partnera. Dcera má i tátu. Nesnaž se být dokonalá. Nedělej to, co nemusíš. To, co si myslíš, že se od tebe očekává, ve své hlavě smaž. Nech o sebe pečovat a začni pravidelně jíst.“

Co tedy pomohlo mě v největší únavě?

Začala jsem spát v době, kdy spala po obědě má dcera. Bez pocitů vinny, že bych měla něco uklidit, uvařit. Snažila jsem si uvědomit, že má dcera nepotřebuje můj neustálý kontakt, ale že potřebuje fáze, kdy jsem pro ni plně přítomná a pak má svůj vlastní prostor, kdy můžu dělat to, co potřebuji.

Začala jsem se setkávat s kamarádkami, které mají stejně staré děti. Vzájemně se podporujeme, když si děti hrají. Přijala jsem fakt, že máme babičky daleko a že jako náhradu podpory babiček,  volím občasný oběd v restauraci. Je prostě super, když mi někdo uvaří skvělé jídlo a já se nemusím o nic starat. Můj muž mi hodně pomáhá s domácností a se vším co je potřeba – prádlo, jídlo, úklid, zahrada.  Přijímám od něj masáže i to, když řekne: „Jsi unavená, beru dceru necelodenní výlet, udělej si den podle sebe.“

Jenže i dovolená či lázně nemají dlouhodobý efekt, když nezměníme něco trvale.

A tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že je super dovolit si ujasnit priority a vědět, že prostě dítě nejvíc potřebuje uvolněnou mámu ne tu, co je vystresovaná z toho, co vše musí stihnout.

Podpora těla

A tak se rozhodněme, v momentě největší únavy, že snídaně, oběd a svačiny jsou důležité i pro mámu. Kafe vyměnit za čaje či kávu, které dodávají minerály. A dodat tělu nějakou správnou podporu. Např. ve formě zelených potravin či jiných správných doplňků. Já mám ráda firmu Mgr Podhorné( její web je www.nadeje-byliny.eu). Nebo firmu energy.sk.  Nebo ručně míchané bylinné čaje od Lucie Kužílkové (web: https://www.bylinnyatelier.cz/)

Další skvělou pomocí jsou masáže a terapie těla jako je kraniosakrální terapie či schiatsu. No a já miluju načerpání energie díky křišťálovému lůžku chakrys. Na které se člověk může položit i s miminkem a dokonce ho i kojit při nabírání energie. Takže se žena nemusí rozhodovat, jestli čas věnuje sobě nebo dítěti.

V momentě, kdy je žena zdravá a odpočatá, tak má samozřejmě lepší náladu a chuť na cokoliv.

Najděte si svůj způsob, jak uspat děti v čase, kdy vám ještě zbývá energie se navzájem potkat s partnerem.

Ale, co když děti opravdu nespí? Je dobré říct si o pomoc. Rodičům, nebo placené chůvě. Ale pokud je Vám to proti srsti. Dá se různými technikami zjistit, proč dítě nespí. Někdy se stačí zeptat dítěte nebo se na dítě naladit při usínání s otázkou: „Co potřebuješ, aby se ti klidně spalo?“ A ona jakoby z nitra přijde odpověď.  Příčiny nespokojenosti dětí se dají zjistit i energetickým čtením.

Tak to máme vyřešenou únavu. A vrácení hodnoty péče o ženu a dál?

Je hezké, když se partneři o svůj intimní vztah starají. Když jsou schopní o věcech narovinu mluvit. Když si dávají prostor a lásku. Když nezaměňují partnerské role za role mamka a taťka.

Západní svět je hodně nastavený ve struktuře: práce, koníček, starost o dítě, sex plný her a přetvářek. A nějak se ztrácí schopnost vytvářet intimní vztah, kde je důvěra, něha, láska, dynamika, vášeň, proměnlivost a vtip.

Zkuste to, vnést do svého všedního života maličkosti, které toho druhého překvapí, potěší. Kdy se oba dva budete cítit milovaní a spokojení. Vždyť dotek, něha, masáž, pozornost, vlídnost, láska je to, co otvírá ženě dveře k naplněné sexualitě.

Být viděna, cítěna, milována je přání mnohých žen. Mít naplněnou sexualitu je přání mnohých mužů i žen. Začněme tím, že si to dovolíme.

Začněme afirmací: „Dovoluji si zažívat naplněnou krásnou sexualitu. Dovoluji si žít v naplněné intimitě.“

A máte-li chuť objevovat nádherná intimní cvičení, pak se nechte inspirovat. Vnášet zajímavá tantrická cvičení je krásné. Protože Vám kontakt nezevšední. Můžete objevovat nové a nové roviny vztahu.

Můžete prožívat hloubku a naplnění. Znovu a znovu. Více v důvěře, lásce, vášni. Krásnou cestu.

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky