Jak ovlivňuje homeopatie vztahy a intimitu.

Štěpánka Zeithamlová je registrovaná homeopatka u České komory klasické homeopatie a profesionální aromaterapeutka. Chtěla bych se s vámi podělit o rozhovor na téma Jak ovlivňuje homeopatie vztahy a intimitu.

 

 

Štěpánko jak si se dostala k homeopatii?

Můj život ve zdraví mě přivedl na cestu “aromaterapeutky a homeopatky”. Od té doby jako šamanky, bylinkářky a kořenářky provázím lidi po jejich cestě ke zdraví.

Zaměřuji se na Postklasickou homeopatii, která vznikla na základech Klasické homeopatie. Ale začala se ještě rozšiřovat, a to soustředěním na vývoj nemoci nebo-li bere v potaz ještě celý průběh nemoci, například od jejího vzniku ve formě bloku v psychické oblasti až po její patologie, která se objeví nefungujícím orgánem. Při sestavování podpory léčby je velmi důležitá fáze, ve které se nemoc (patologie nachází) a postupně homeopatiky pokračujeme až k příčině této nemoci.

Pověz prosím o tvé preferenci holistického přístupu homeopatie.

Pro mne holistický přístup znamená, že podpora léčení a harmonizace organismu probíhá na mnoha rovinách zejména v rovině fyzické, psychické, emocionální, atd.

Lidský organismus si představme jako jeden systém, který  zahrnuje velké množství jednotlivostí, podsystémů a podpodsystémů a pokud ho chceme harmonizovat a podpořit v léčbě je nezbytné začít od nejslabšího článku tohoto systému.

Pro zjednodušení to uvedu na příkladu: máme kruh spojený jednotlivými články řetězu a kruh je tak silný jak je jeho nejslabší článek, protože pokud zabereme, tak kruh se roztrhne na nejslabším článku, protože ten nevydrží tlak.

A tak k podpoře zdraví a k pocitu zdraví je nezbytné, abychom si uvědomili, jaký je nejslabší článek z pohledu zdraví v našem organismu a s tím postupně začali pracovat. A právě k tomu je vynikající postklasická homeopatie.

Nyní bych se zeptala, zda a jak může pomoci homeopatie při zlepšení vztahu se sebou, s okolím nebo s intimním naplněním. Například: v cestě k naplněné intimitě bývají velkou překážkou chronické gynekologické potíže. Při terapiích, které dělám, se většinou za těmito problémy objeví příčiny v příběhu, který je roky starý, např. zneužívání. Nebo se objeví problémy v tématu intimita a sexualita, např. frigidita, problémy s erekcí, atd. Může homeopatie tyto problémy pomoci zlepšit?

Postklasická homeopatie je vynikající na všechny chronické záležitosti. Jako chronickou záležitost beru již vše, co trvá déle než jeden měsíc nebo se to neustále opakovaně vrací.

Léčba je sestavena pro konkrétního klienta krok po kroku až se odstraní příčina, která mohla vzniknout právě v dětství. Představte si hrnek, který je plný (je plný nezpracovaných zážitků, vytvořených bloků, vzorců chování, které nám brání v postupu vpřed, které nás omezují, atd.) a postupně pomocí homeopatik krůček po krůčku vyprazdňujeme tento plný hrnek, až se dostaneme k příčině, která způsobila fyzickou nemoc, strach, fóbii, pocti smutku, vzteku, atd.

Takto to zní docela jednoduše, ale…

No úplně to tak jednoduché není, protože klient se potřebuje vyrovnat s těmi nezpracovanými zážitky, situacemi, atd. Pokud k tomu dojde tak klient rozbije svoje omezení, otevřou se mu nové horizonty, najednou začne vnímat nové možnosti a nyní začíná pro klienta objevná cesta na vytvoření si nových dovedností a návyků právě v oblasti vztahu ke svému zdraví.

Což samo o sobě taky není jednoduché. Například: jak zvýšit sebevědomí a mít sám sebe více rád, homeopatie pomůže rozbít vzorce a klient pak se učí novému vztahu sám k sobě, je to stejné jako když se dítě učí chodit, i klient to zkouší a zkouší a osvojuje si dovednost a při učení se mu spousta věcí nepodaří, ale učí se dále až se to naučí a stane se mu to automatickou záležitostí a již na ní nemusí myslet.

Jednoduše řečeno převezme odpovědnost za svoje zdraví.

 

Co říkáš na to, když si lidé na internetu najdou  symptom a k němu homeopatikum a potom ho berou?

Již z odpovědi na předchozí otázky vyplývá kolik času a energie je nezbytné věnovat homeopatii, aby byla dodržena odbornost. Pokud si vyberu homeopatikum jen na základě uvedeného symptomu, tak jsem použila stejný přístup jako klasická medicína a jen místo léku jsem použila homeopatikum. Zde je nezbytné si uvědomit, co chci od homeopatie.

Pokud jsem dostala žihadlo od včely, tak mohu akutně použít Apis 5CH nebo 9CH a otok nebo jiné symptomy s tím spojené mi zmizí, ale pokud chci řešit nějaký problém například vztahy v rodině, mezi rodiči a dětmi, mezi partnery nebo fyzické problémy jako chronické gynekologické potíže, frigidita, atd.  tak je potřeba sestavit celkovou holistickou léčbu pro konkrétního člověka.

Homeopatika lze užívat i při naordinovaných lécích.

Nyní bych se Tě zeptala na aromaterapii. Jakým konkrétním způsobem si zpestřuješ život Ty jako žena?

Aromaterapie se stala součástí mého života. Jako žena miluji vůni růže, která podporuje ženskost. Velmi ráda si ji míchám do mandlového oleje a natírám si s ní celé tělo. Dále ráda používám éterický olej palmorůžový, který si dávám do koupele nádherně se při této vůni uvolním, uklidním a osvěžím.

 

Doporučíš, jak využít aromaterapii pro spokojený intimní život?

Pro spokojený intimní život lze aromaterapii výborně využít.

Ženy na podporu ženskosti mohou jako já využít růži nebo geránium.

Mezi vynikající afrodiziaka například patří právě geránium, jasmín pro jeho podporu smyslnosti a při potížích se sexem a pačuli pro jeho mužskou energii a jeho uzemnění. Dále lze využít zázvoru, který se kloní více v mužské polaritě, tím že dodává vůli, sílu a mužnost, sexuálně tonizuje a je vhodný při impotenci z únavy.

Všechny tyto éterické oleje jde nakapat do difuzéru nebo do aromalampy jako vytvoření nádherných vůní pro intimní život.

 

Dále lze výše uvedené vůně smíchat s mandlovým olejem a vzájemně si provádět partnerskou masáž.

Nebo můžete využít kokosový olej jako lubrikant.

Využití vůní pro intimní život je velmi vzrušující a okouzlující záležitost. Měla by platit jedna zásada při výběru vůní, a to že vůni, kterou používáte, tak by měla vonět oběma partnerům.

Děkuji za rozhovor.

Štěpánka Zeithamlová je registrovaná homeopatka u České komory klasické homeopatie Objednat se můžete zde.

 

 

Nechte se inspirovat a naplňujte své vztahy krásným potenciálem.

 

 

 

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky