Jak přivítat rozkoš

Dnes bych ráda ukázala jeden netradiční pohled na to, co se nám děje ve vztazích, v intimních vztazích a co s tím můžeme dělat.

Pokud se nám děje něco nepříjemného v našem vztahu, můžeme se horko těžko snažit to změnit tím, že něco měníme, bojujeme, přetváříme anebo se na chvíli zastavíme a přijmeme tuto situaci, tyto nesnáze jako lekci. Jako naší životní lekci.

Na chvíli se zastavíme a povzneseme se nad to, co se nám právě teď děje, co právě teď prožíváme. Ne s pocitem, že musíme něco změnit, ale že bychom tuto situaci rádi pochopili.

Např. „Proč nejsme spokojení v naší sexualitě nebo intimitě?“

Položte si tuto otázku, dýchejte a položte si ji znovu. Pak se zeptejte: „ Proč takovou situaci tolerujeme?“

Stalo se Vám už někdy v minulosti, že jste byli tímto způsobem nespokojení? Jak tuhle nespokojenost můžete změnit? Co Vám brání Vaší intimní spokojenost změnit?

A teď si představte, jaké by to bylo, kdybyste si dovolili se svým partnerem/partnerkou, dopřát čas, kdy mizí veškeré starosti běžného dne. Všechny myšlenky na práci, koníčky, na úřady, nemoci, zajišťování mizí a Váš vnitřní svět zaplavuje pocit svobody, živosti, radosti, touhy prozkoumávat, objevovat, prožívat.

Vznikne prostor jen pro Vás dva.

A k tomu se ještě přidá pocit, že muž se stává více a více sám sebou. Vrací se mu jeho sebevědomí. Prožívá sám sebe takový jaký je. Vrací se mu jeho síla, touha, živost, schopnost být přítomný i hravý. Vnímá svůj vlastní prostor svobody, kdy může pomyslet na cokoliv, kdy může cítit cokoliv.

I žena se odlupuje ze všech povinností, starostí a zátěží. Může svobodně dýchat, v jejím těle ožívá radost, touha, rozkoš. Ve svém prožívání objevuje smyslný tanec rozkoše. Je přitahovaná bohatstvím prožitků, které jí její tělo nabízí. Stává se živou, sebevědomou, vnímavou a přitažlivou ženou. V jejích myšlenkách není nic zakázané, nic dopředu určené.

Muž nechává roli ženy na ženě, a přesto může zůstat citliví a vědomí. Žena nechává roli muže muži, a i přesto může cítit svoji výjimečnou sílu a své hranice.

Co nám opravdu v běžném životě obyčejného člověka nedovoluje toto zažívat? Anebo naopak, kdy toto zažíváme?

Nejčastější chybou ve vztazích je, že se nenajde čas na uvolnění a vyproštění ze zaběhnutých stereotypů. Někdy když toho je hodně je naprosto skvělé napsat si do kalendáře: „Dvě hodiny týdně jen pro nás dva.“  I když spolu trávíte čas pořád, pak tyhle dvě hodiny znamenají opravdu čas jen pro nás dva. Bez FB, bez televize, bez myšlenek na práci, starosti, plánování.

Děsí Vás taková představa? Pak je možná dobré začít s pěti minutami týdně.

A co budeme dělat v ten čas? Někdy stačí po všech těch společných dnech a prožitcích se zastavit a dívat se na to, jaký ten druhý je, cítit, co nejspíš prožívá, vnímat ho, naslouchat mu. A také vnímat sebe. Co cítím a prožívám v tomto zastavení já. Po čem toužím, kam se nechám vést.

A v tomto čase jen pro nás dva se začít uvolňovat.

Tím se dostávám k dalšímu omylu, díky kterému se vytrácí přitažlivost a Vášeň.

Přesvědčení, že když se staneme jedním, když se úplně odevzdáme tomu druhému, tak to bude to nejlepší.

Hodně žen si mylně myslí, že je potřeba se tomu druhému odevzdat, ale ve skutečnosti se vzdávají. Pak to vypadá tak, že se ti vzdám. Odevzdám ti veškerou energii, veškerou pravomoc nad svým životem, nebo udělám vše tak, jak chceš ty. Vyhovím ti ve všem.

V ten moment se stává žena pro muže neviditelnou. Přestává tam být dynamika a nastupuje žadonění: Vždyť jsem ti toho tolik dala, měl bys mě mít alespoň rád.

Může to i vypadat jako ideální souhra: máte stejné myšlenky, stejné zájmy, cítíte pohodlí.

Ale je tam ještě ta dynamika? Nebo odevzdat se znamená něco jiného než vzdát se?

Silná kvalita ženy je odevzdat se. Ale mělo by to být ve správný moment, mělo by to být, odevzdávám se této situaci.

Žena by měla cítit sama sebe, vnímat respekt sama k sobě. Měla by cítit schopnost přijímat i dávat. Měla by vnímat, že z odevzdání se vrací sama k sobě. Že ona je královnou svého života. Měla by být schopná oddělovat se od svého muže tak, aby chvíli byli dva a v odevzdání jeden a z odevzdání dva.

Snad je to pochopitelné. Např. při zamilování máme pocit, že se z nás stává jeden. Při milování se můžeme stát jedním. Ale pak vystoupit z jednoty a jít do duality je zásadní pro dynamiku. Pro tvoření.

Najít si čas, kdy můžeme být sami sebou, je velmi vzácné a důležité. Najít si čas, kdy se stáváme jedním, je nádherné, posvátné, nadpozemské.

Jak to tedy udělat nebo zkoumat?

Můžete se nechat inspirovat cvičeními z eBooku Smyslné večery nebo eBooku Jak pečovat o orgasmický potenciál vztahu

Anebo si jednoduše udělejte čas sami na sebe. Povídejte si o sobě, co a jak cítíte. Po čem toužíte? Co Vám brání cítit se líp.

A pak tančete. Nejdřív každý sám za sebe. Pak spolu. A v rytmu tance si dovolte představit, že z Vás padá veškerá tíha, veškerá zodpovědnost. Že se zpátky stáváte skvělým mužem a skvělou ženou. Dovolte dynamice mezi sebou, aby proudila.

Své večery obohaťte prožíváním, cítěním, proměnou a zkoumáním.

To, co nás odvádí nejvíce od spokojenosti, jsou naše hry, přetvářky a domněnky. Když je pustíme, stanou se z nás dospělí lidé. A možná nejprve ucítíme prázdno. Najednou nevíme, tápeme. Staré vzorce mizí a my nevíme, co dál. Jsme zvyklí hrát hry.

Ale bez nich se z nás stávají tvůrci života. Je jen na nás, kam se posuneme, co budeme prožívat. Jak šťastní budeme.

Když přestáváme hrát hry, mizí oběti a tyranové, mizí otroci a otrokáři, mizí role maminky a syna, otce a dcery. Najednou před sebou stojí dva dospělí lidé se svobodnou vůlí, se svými pocity, touhami. Se svojí schopností tvořit svůj život a prožívat.

Věnuji Vám inspiraci, co s načatými večery. Zvu Vás k tantrickému zkoumání své intimity.

Vítejte na cestě prožitku.

 

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky