Mít odvahu projít studem

Stydíš se, co s tím?

Stydím se, řekla jedna mladá žena a rozhodla se zatnout zuby a raději žít sama, než aby se před někým svlékla.

Stydím se, řekl jeden mladý muž a zhasnul, když se své ženy chtěl dotýkat a svlékat ji. Projistotu zavřel oči a moc nedýchal.

Stydím se, řekla krásná žena s pochybnostmi o sobě a navlíkla se do vytahaných hadrů, aby ji nikdo neviděl.

Žili spolu dvacet let a neznali se, protože se styděli…

Stud … Co s ním?

Napíšu příběhy.

Příběh první- co dokáže vzít stud

Žena, miluje a touží po muži, který ji miluje a i on po ní touží.

Ale její přesvědčení o jejím těle, o tom co je správné a špatné, co by měla anebo neměla, jí svazují.

Tolik by chtěla projevit svojí touhu, lásku, vášeň, tolik by chtěla nechat projevit svojí divokost a nasytit svojí nenaplněnost a místo toho stojí a čeká. Doufá, že když bude vychovanou ženou, že jednoho dne bude vše v pořádku.

Co bych jí poradila?

Dýchej a ciť to svoje. Dýchej a vnímej, co jsou tvé pocity a touhy. Dýchej a dovol téct slzám nenaplněnosti těch mnoha let, kdy sis nedovolila být sama sebou a nedovolila sis projít bránou svých strachů a představ. Dýchej a podívej se, svět se neboří, když dýcháš a žiješ

Za co se stydíš? Za své tělo? Jaké by mělo být, aby ses nestyděla? Víš, že i ty nejhezčí holky na světě si často nevěří? Nejlíp se budeš mít, když se spojíš se svým tělem a začneš ho cítit. Když mu dovolíš projevovat svoji vášeň a muž bude okouzlen.

 

Stydíš se za svůj projev, nebo za to, co máš ráda? A co když právě tohle bude to, co se bude líbit i jemu? Co když právě tvá přirozenost tě vynese do výšek blaženosti?

Stydíš se za své vzrušení? Co když právě to, je to co tvého muže k tobě přitahuje?

Zkus si představit, kdybys mohla místo myšlenek v sobě otevřít to, co doopravdy cítíš a přijímat to a následovat, jaké to je? Že přijde strach z odmítnutí? Ano přijde. Ale bez rizika není dobrodružství.

Příběh druhý, co dokážou vzít přesvědčení

Bylo jí šedesát jemu dvacet pět. Toužili po sobě a zakazovali si to. Aby je někdo nesoudil… Prošla procesem uvědomění a uviděla, jak mladá ve svém vnímání zůstala. A jak touží naplnit si to, co se za jejího mladí nedalo. On toužil po tom, aby poznal hloubku zralé ženy. Mohli prožít několik krásných měsíců nebo let, do momentu naplnění toho, co si chtěli a měli dát.

Příběh třetí, co dokáže vzít touha po jednoduchosti

Nemiloval ji, ale vyhovovala mu. Měli spolu děti. Když se rozváděli, přiznala, že ji vlastně nikdy neviděl na světle nahou. Nikdy jí nepřiznal, že ji nemiluje. Předstíral všechno. Jen v sexu to dlouhodobě nešlo. Styděl se? Ne jen ji nemiloval a nechtěl. Plnil manželské povinnosti, ale nikdy nebyl dobrým manželem. Lepší by bylo, kdyby následoval, co cítí a místo vypočítatelnosti, šel za ženou, kterou miloval a která milovala jeho. A překonal svůj strach, že není pro ni dost dobrý, nebo že ona bude lepší než on.

Příběh čtvrtý, co dokáže vzít strach ze ztráty a samoty

Zavřela své srdce po rozchodu. Ze strachu ze samoty vlezla do postele muži, kterého nemilovala, ale kterého přesvědčila, že když budou spolu, tak to bude skvělé. Trápili se spolu několik let. Hledali pomoc, která nepřicházela. Až si musela přiznat, že jejich vztah je založen na strachu ze samoty. Až v ten moment měli možnost začít od začátku.

 

Strach a Stud?

Zkusíte alespoň některé po dnešku odložit? A začít dýchat?

Držím vám pěsti.

 

Jestli chcete podporu mého slova k prožívání, pak si užijte meditaci Srdcem k extázi.

 

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky