Můj příběh

 

Mojí vášní je objevovat vnitřní zdroje energie a propojovat je s běžným životem. Lidem pomáhám při Energetickém čtení rozklíčovat to, co pořebují vidět a změnit, aby byli spokojení.

Příběh mého života mi proběhl hlavou během několika minut. Možná se tohle stane lidem, když bourají, nebo při nějaké krizové situaci… Mně se to stalo pohledem do zrcadla.

Před natáčením online kurzu „Tajemství naplněné intimity.“

Fotografka Krystýna Roller mi poněkolikáté opakuje: „ Pavlo, neboj se vzít si ty šaty na sebe.“ A tak se oblékám do elegantních černých šatů. Chci uhladit přehyby, dotknu se svého těla, podívám se na sebe do zrcadla a vlastně nevěřím. Nevěřím, kolik jsem toho stihla zažít ve svém věku a kolik změnit.

Pohladím své boky a vidím obraz ve výloze, když mi bylo sedmnáct, byla jsem tlustá, oplácaná, neforemná. Snažila jsem se zatahovat břicho, aby to tak nebylo vidět, a nosila jsem vytahané oblečení, aby si mě nikdo nevšiml. Měli jsme povinné plavání, které jsem nesnášela. Černé plavky nemohly zakrýt mé čtvero břicho, dvojité brady a přepadávající víčka. Stehna, která jsem nemohla dát k sobě, protože jsem jezdila denně 30 kilometrů na kole, abych zhubla.

Podívala jsem se znovu a pohladila své bříško, teď je mi tak krásně v mém těle, cítím se tak žensky, něžně milovaně a cítím tolik lásky. I postoj Kačera Donalda zmizel.

S hlubokým dechem jsem chtěla setřást střep bolesti vzpomínky na tu mladou dívku, kterou jsem byla. Tou, která neví, co to je být žena, chce se vyrovnat mužům silou a agresivitou. Neustálý pocit, že nikdy nebudu stejně dobrá jako muži a že musím být jako oni. Výsledkem byl jen neustálý boj, pocity stísněnosti, nenávisti, izolace.

Ubližovala jsem slovem postojem, rozchody těm, kteří mě milovali. Stále dokola jsem chtěla něco jiného, než jsem dostávala. Neustálá nespokojenost a agresivita.

Nadechla jsem se do svého srdce a uvědomila si, kolik lásky mé srdce teď nese a jak hodně přetéká a může se dělit. Tolik a tolik mé srdce miluje. Tolik lásky dokáže přijmout a dát. Po tváři mi tekla slza dojetím, že to teď tak mám. Že jsem obklopená nejlepšími lidmi na světě, přáteli, rodinou, tvůrci programů apod.

Stáhla jsem si vlasy z obličeje a viděla sama sebe, když jsem se před patnácti lety dojídávala nesmyslně sušenkami, brambůrkami. Jak mě svědilo celé tělo, celé mé bytí.

Jak jsem se snažila měnit jídelníček a byla ještě tlustější, ještě agresivnější, ještě víc unavená.

A jak jsem potkala mojí nejmilejší lektorku Ma Prem Sughandho. Která mi ukázala cestu Osho meditací, rozklíčování myšlenkových vzorců. Naučila mě projevovat emoce a dokázala mé zkoprnělé tělo rozhýbat do svobodného smyslného tance.

Často jsem si poplakala, zakřičela na jejích seminářích. Přišla jsem jako neschopná, tlustá obluda, která uměla roznášet jen vztek a zlobu. A s ní jsem prošla do stavu, kdy jsem plakala dojetím, štěstím, láskou. Kdy jsem zažila stavy nekonečna, propojení se vším.

Mé zavřené srdce se otevřelo a já se díky ní naučila technice Chakra reading, které v obměněné podobě používám dodnes.

Podívala jsem se sama sobě do očí, cítila lásku.

Před očima mi běžela vzpomínka na muže, který mě před 14 lety seznámil s tantrou. Vzpomněla jsem si na to, jak se mi díval do očí a já poprvé cítila něco jako energii. Naučil mě dýchat v partnerském okruhu. Prožila jsem si poprvé skutečné blaho. A energetické putování.

Před natáčením mě rozbolela ruka.

Automaticky jsem si začala mačkat reflexní body na ruce. Usmála jsem se při vzpomínce na to, jak jsem mojí mámě řekla po mé střední škole s oborem Zdobení keramiky a porcelánu, že jdu na fyzioterapii. Vzpomněla jsem si, na zvláštní pohledy lidí, když jsem začala k fyzioterapii dostudovávat obory z alternativní terapie. Reflexní terapii, Bowenovu tlakovou masáž, Dornovu metodu apod. Ušklíbla jsem se nad tím, jak jsem si ze všeho vytáhla to nejlepší a začala si to dělat po svém. Jak jsem začala nesnášet dogmatismus a jednostrannost.

 

Mojí nejsilnější stránkou se stalo objevování individuality. Schopnost vidět za masky, vidět v lidech potenciál, ať už jsou na své křižovatce života jakkoliv dole.

Fotografka si mě postavila před sebe a řekla: „ Ukaž sama sebe, jsi tak krásně ženská. A proč schováváš svůj úsměv, vždyť je tak nádherný, jako by ti nějaký stín přešel přes obličej“.

Sklopila jsem oči. Ano, to mi vyčítá hodně lidí. Pouštím bolest, kterou jsem zažila, viděla, nebo vyslechla. Ale nikdy nezapomenu na pětileté dítě, které jsem masírovala, které umíralo, nezapomenu na babičky v domově důchodců, které jsem z ležáků postavila na nohy a které odvezli do nemocnice s chřipkou, aby je vrátili zase jako ležáky, protože jim nikdo nedal správnou léčbu. Nezapomenu na ženu, která mi při masáži vypráví svůj příběh tak silný, že prostě musím plakat. Nikdy nezapomenu na těžké příběhy mých prarodičů a členů rodiny. Nikdy nenasadím růžové brýle, které by překryly realitu dnešních dní, která u hodně lidí znamená bolest, dluhy, necitlivost, a ničení přírody.

Udělala jsem hluboký nádech a výdech, zvedla oči a usmála se. Ano. To nejkrásnější v mém vidění je lidská schopnost měnit a proměňovat bídu, prázdnotu a bolest na překrásný život.

Jsem šťastná, že v mém životě se stalo mnoho a mnoho změn. Je nádherné vidět, že se lidské příběhy mohou proměňovat. A že díky mé práci jsem součást té proměny. Kdy ženy začnou zářit, prožívat, být uvnitř sebe silné, kdy muži jsou citlivější, vnímavější, vědomější a kreativnější.

 

Ano člověk je schopný udělat změnu a zázraky, vztahy se dají kultivovat.

Jemně jsem se namalovala, učesala, oblékla s pomocí Evy Bartákové a šla před kameru.

Ještě před pár měsíci jsem si mojí změnu nechtěla přiznat. Nechala jsem se obléci a slyšela, jak mi Eva říká, ale ty už vůbec nejsi to, co o sobě vyprávíš. Vidím tě ženskou, něžnou a silnou. Jsi křehká, jemná, krásná. Máš super postavu a můžeš si dovolit vzít na sebe cokoliv.

Stoupla jsem si před kameru a spustila. Z patra. V energii, v lásce. Natočili jsme v jednom zátahu sedm dílů pro online kurz. Snad bez přebreptů.

„Jak si to udělala? Tohle jsem ještě neviděl.“ Řekl kameraman Libor Jeřábek. Chci ta skripta, tu přípravu, ze které čerpáš, vidět.

Vytáhla jsem svojí osnovu na jedné stránce, nic víc jsem neměla. S omluvou. Že já jsem při tvoření v energii. Že mě vedou mé zkušenosti, praxe, vzpomínky a energie. Že takhle učím, pracuji, tvořím, léčím.

Jediné, co pro mě existuje je výzva, kterou přijímám a tvořím. Když jsem v proudu, vše je jasné, mluvím, zpívám, nahrávám hudbu, přednášky. Miluji to. Miluji být překladatelem energie. V terapii nebo ve skupině. Pro mě je to přítomnost a jasnost. V ten moment není pochyb o ničem.

Žila jsem  6 let v meditačním centru a zažila téměř všechny role- byla jsem uklízečkou, lektorkou, asistentkou, kuchařkou, účastnicí, partnerkou správce, zahradnicí, terapeutkou lektorů a pozorovatelkou. Cítila jsem, co chybí lidem, aby zažívali více intenzity doma, co jim chybí, aby na semináře nemuseli utíkat od starostí a rodiny, ale co by mohli dělat, aby byli vyživení nasycení a na semináře mohli jezdit pro zábavu, ne pro dřinu na sobě.

Pohladila jsem svůj krk a poděkovala mu, že se otevřel, že můžu mluvit a zpívat, když ještě před pár lety jsem nebyla schopná bez uškrceného hlasu si koupit ani jízdenku.

Děkuji za příběhy, které můžu vyprávět. Děkuji za proměny, které se dějí každý den, a já jsem jejich součást.