Ne-vlastní matka a dcera

„Před dvanácti lety jsem se stala nevlastní matkou. Vyvdala jsem desetiletou dceru. Ale dnes, když vylítla z hnízda a bydlí 400 km daleko, se cítím méněcenná a nepotřebná. Tikají mi hodiny, protože nemám své vlastní děti. Když se teď o děti snažím tak to nejde.“ Takto mi volá velmi sympatická žena, že chce pomoc, poradit.(42 let)

Dívám se do energie a vidím uzel několika rovin a tak se ptám. Odkrývá se velmi zajímavý příběh.

A Proč nemáš děti svoje?

„Když jsem se vdávala, před dvanácti lety, tak jsem vyvdala dceru. A zároveň jsem byla před rozhodnutím, jestli se stát lektorkou výjimečného cvičení, které miluji nebo jestli budu mít dítě. Stala jsem se lektorkou, stálo to hodně času a peněz, ale jsem s tím šťastná. Měla jsem nevlastní dceru každý druhý týden, tak jsem potřebu mít děti necítila.“

Je to v něčem podobné dnešní situaci?

„Ano dnes cítím stejný tlak, protože mám možnost stát se lektorkou, která bude učit lektorky tohle zázračné cvičení, ale bude to stát hodně času a peněz, bojím se, že bych nezvládla dítě i studium.“

Energie ukazuje, že žena je jen ve svých vnitřních nastaveních přesvědčená, že může jedno nebo druhé, ale že by zvládla oboje nebo by se studium odložilo a dokončilo později. A tak se díváme na strachy. Odkrývá se strach z nedostatku peněz, který je podvědomý a při jeho uvolnění přichází úžasné množství pocitu prostoru a volnosti.  Další strach není vlastně strachem, ale skrytou potřebou malého dítěte, které nedostalo uznání a lásku od svých rodičů. Vnitřní vzorec, který říká, že musí něco dokázat, aby byla milovaná. Zároveň s tím se spojuje vnitřní zákaz mít své děti. Po energetickém naplnění této potřeby se odkrývá velký smutek.

Smutek vyhází z toho, že žena vychovala dceru, která není její. Žena si přijde, jako by roky odpracovala a nic za to nedostala. Zároveň se odkrývá pocit z minulého života, kdy si s touto nevlastní dcerou byli matkou a dcerou. Pomáhám ji ukotvit energii v současném životě v rolích, ve kterých jsou teď. Přichází velká úleva.

Pocit smutku vystřídá vzpomínka na matku nevlastní dcery. Vypráví mi, jak se znají, vídají se. Dokonce i vlastní matka poděkovala nevlastní matce za to, co všechno pro dceru udělala.

„Ale já se cítím nedostatečně, teď když náhodou nevlastní dcera přijede do našeho kraje, tak jde za svojí vlastní mámou.“

Energie začne poukazovat na vlastní matku. Je evidentní, že ten, kdo se v tomto rodinném seskupení cítí méněcenně, je VLASTNÍ MATKA. Ta, která porodila dceru, ale nedokáže mít harmonický vztah se svojí dcerou. Emoce jí lítají nahoru a dolu. Energetický obraz vlastní matky ukazuje chaos, zmatek, a otázku: „ Kdo vlastně pro svoji dceru jsem?“

V procesu jsme už ujasnili energeticky roli nevlastní matky. Ptám se, jestli by jí nevadilo, kdybychom udělali krátkou vizualizaci. Nevlastní matka si zavírá oči a představuje si v bezpečném prostoru sebe, vlastní matku a dceru. Dávám prostor k tomu, aby si řekli to, co si potřebují říct.  Nevlastní matka mi vysvětluje, že tam není žádná nenávist, že se mají rády, že dokonce spolu chodí do kina apod. Ale něco nesedí, dcera se ve vizualizaci krčí a vlastní matka je zmatená a smutná.

Mění se to v momentě, kdy nevlastní matka říká vlastní matce: „ Uznávám, že jsi matkou Klárky, děkuji ti za to, že jsi ji porodila v době, kdy já jsem děti mít nemohla a díky tobě jsem mohla zažít překrásné období s dospívající dcerou, které bych bez tebe nikdy nezažila.“

Ptám se co se děje v téhle hluboké vizualizaci teď.

„ Dcera naprosto pookřála, narovnala se.  Matka je evidentně spokojená. Přichází velká úleva i pro mě. Neskutečné čeho jsme se dotkli a jak to dává smysl. Vůbec mě takovéhle souvislosti nenapadli. Je to nádhera. Cítím se naplněná ve své roli, otevřená mít více prostoru pro sebe i pro to mít své děti a přitom se realizovat. Něco se ukončilo a já mám odvahu jít dál.“

Samozřejmě je tohle jen malé shrnutí toho, co jsme dělali. Žena, která procesem prošla, si přála, abych o jejím příběhu napsala. Pokud si podobnou vizualizaci budete chtít dělat doma, pak nedoporučuji, pokud nemáte předešlou zkušenost, abyste si to dělali bez odborníka sami. A pokud to budete dělat s někým, abyste nečekali stejný výsledek. Každý člověk je jiný a jeho příběh je individuální. Ještě pokud byste chtěli u někoho absolvovat energetické čtení, tak bych chtěla upozornit, že to není primárně regresní terapie. Pokud chcete řešit hlavně minulé životy, najděte si někoho, kdo dělá regresní terapie.  V tomto příběhu to byla jen malá část mozaiky, která doplnila pochopení toho, co se ženě dělo. Proces, který jsem popsala, se jmenuje energetické čtení. Nenahrazuje žádnou klasickou terapii. Je to proces, při kterém díky energii vnímám, co a jak se člověku v životě děje a co s tím můžeme udělat. V tomto procesu nelze tlačit na žádný výsledek. Záleží na individualitě člověka a jeho příběhu.

Možná vás zajímá, jak se ženě vyvíjel její příběh dál. Tak tady je to, co mi napsala poté.

„Milá Pavli, mockrát děkuji za včerejší energetické čtení. Moc mi to pomohlo. Tvá laskavost, naslouchání, jemnost i něha byly jako balzám na mou rozbolavěnou duši. Dojímalo mě, jak moc jsi dokázala věci vidět, pojmenovat, správně nazvat i rozklíčovat. Uvidět podstatu toho, co mě trápí a blokuje, i místo, kde se nyní v mém životě nacházím i jak to rozuzlovat, poléčit a pohladit. Bylo to velmi krásné, léčivé a výživné.

Největší AHA pro mě bylo, že si mohu v mém životě dovolit více prostoru. Dovolit si jít ven z těsnosti a tísnivosti, dopřát si více radosti a více se otevřít novému.

Mělo to ještě dohru. Odpoledne mi bylo hodně špatně od žaludku. Ačkoliv jsem měla jen zeleninovou polévku, cítila jsem velké křeče u žaludku a pak také v oblasti celého břicha. Jako bych nemohla něco strávit. Bylo mi jasné, že je to energetické povahy a chce to ven. Zašla jsem si na masáž, pookřála a večer se od jedné známé dozvěděla, jak moc dobře vypadám (to už mi bylo dobře).

Dnes ráno se u nás na skok stavila má vyvdaná dcera. Trochu jsme si povídaly, svěřila se mi, co teď řeší se svou mamkou a já jí naprosto otevřeně povykládala, čím jsem si za poslední dva dny prošla já, jak jsem tě požádala o pomoc, jak energetické čtení probíhalo a jak moc mi to pomohlo. To nejkrásnější, co mezi mnou a mojí nevlastní dcerou je, je otevřenost. Můžeme spolu mluvit úplně o všem, i o tom, co nás bolí a trápí. Byl to moc krásný, hluboký a láskyplný rozhovor. Díky za vše.

 

Zajímá Vás více energetické čtení, pak klikněte na obrázek a přehrajte si video🙂

Terapie vztahu: sladění energií

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky