Proč nemám vztah?

Příběhů, kdy se člověk cítí sám a nechce být sám, je hodně. Většinou takový člověk si přeje být ve vztahu, ale nějak mu to nevychází. Prožívá smutek, zklamání, selhání a pak snahu, tlak a prázdnotu.  Každý z těch příběhů má jiný základ a přesto čtu neustále všeobecné rady.

Možná proto bych chtěla napsat jeden velmi silný příběh mladé ženy, která mi volala, že by potřebovala pomoc. Že je sama, nechce být sama, ale že ji nejde vytvořit vztah. Že už zkoušela všechno možné, ale neví.

Byla to velmi sympatická mladá žena. S překrásnou energií, až mi vytanula otázka, co vlastně budeme řešit u takhle nádherného člověka.

A tak ji říkám narovinu, že je velmi energeticky čistá, že možná ani nebude co řešit. Že možná nedokážu najít příčinu. Odpovídá, že to i přesto chce zkusit a tak se otvírá energie čtení.

Vypráví mi svůj příběh. Pokud si dobře vzpomínám, měla pětileté dítě. Když mu byli asi dva roky, tak jí zemřel manžel.  Dlouhodobá neléčitelná nemoc. Vyprávěla, jak měli překrásný vztah, jak se opravdu milovali, jak byl skvělý táta.

Většinou, když vypráví někdo takovýhle příběh, tak je to plné emocí a bolesti. Ale tahle žena to vyprávěla tak čistě, že jsem nemohla jinak, než položit otázku, jak to udělala, že je s tím tak smířená.

„Nejhorší byl rok před smrtí, celý ten rok jsme žili ve strašném strachu, co bude.

Nemohla jsem spát, jíst. Válcovala mě obrovská nejistota. Nikdo neřekl, co bude. Nevěděli jsme nic o smrti. Bojovali jsme s nemocí, ale hlavně se strachem.

S manželem jsme o všem mluvili. A postupně nacházeli usmíření se vším.

Ten strach byl horší než nemoc, než smrt. Strach z toho, co přijde.

Když pak přišla smrt, bolela ztráta. Ale zároveň přišel i klid, že už se nic horšího stát nemůže. A taky klid v tom, že už můj manžel nebude víc trpět. V něčem se ulevilo. Hlavně zmizel strach. Chodila jsem na terapie, abych to všechno zvládla.“

Říkám jí, že v energii je to opravdu až neuvěřitelně krásně vyladěné. Hledám, proč nemůže navázat vztah. A tak se ptám, jestli náhodou neměli nějaký slib, i když žádný nevidím.

„Ne, můj manžel si moc přál, abych žila a byla šťastná a našla pro sebe muže a pro naše dítě tátu. Neměli jsme nic z těch nastavení  – jen my dva navždy. Ani necítím, že bychom se nějak jednou hledali.“

Najednou se otvírá energie podvědomých nastavení. Otvírá se obraz, který ukazuje nevědomé nastavení.

Ptám se, jakého muže hledá nebo jaké muže potkává.

„No oni ti muži jsou velmi zajímaví sympatičtí, ale nejsou jako můj manžel. Můj manžel byl….(a vypráví, jaký byl její manžel a jací jsou ti muži, které potkává, a v čem se liší.)“

A tak ji představuju obraz, který jsem měla: „ Mám pocit, že ses rozloučila se svým manželem, ale ne s obrazem, kterým byl. On jediný bude otcem tvého prvorozeného dítěte. Bude tvá velká láska, a bude tím, s kým si dokázala překonat velmi těžké chvíle.

Ale tvé nitro je v konfliktu s tímhle obrazem.

Protože tvá celá bytost už volá po změně. To v tobě si už chce užívat, žít svobodně lehce, bez tíže, bez starých struktur a nastavení. Zatímco tvá zkušenost a tvé podvědomí vyhodnocuje setkání podle obrazu tvého manžela. Je na čase rozloučit se s obrazem svého starého života a otevřít se velkému neznámu. Lehkosti, možná až nějakému pubertálnímu období. Jsi skvělou mámou svému dítěti. A byla jsi skvělou manželkou. Ve svém životě jsi někde minula roli svobodné bezstarostné dívky.“

Uvolňujeme tento obraz a uvolňujeme i vnitřní zákaz žít v lehkosti a radosti, život bez těžkých dramat. Pomáhám ji spojit se s jejím skutečným přáním, s jejími touhami, které si nedovolovala připustit díky obrazu její zkušenosti z manželství. Otevřela se novým přáním.

I přesto, že zažila překrásný vztah, tak je připravená na jiný vztah, naplněný, plnohodnotný, vzrušující, krásný.

Ještě po několika dnech jsem od ženy dostala zprávu, že děkuje za takovýhle vhled.  Že se cítí osvobozená, sama sebou, otevřená novým možnostem.

Každý lidský příběh má jiné křižovatky a jiná řešení. Na téma proč jsem sám/a, proč mi nejde navázat vztah je mnoho odpovědí a přitom jen jedna pro každého jednotlivce.

Přála bych, aby lidé, co mají pocit, že je nikdo nechce, aby se nebáli být upřímní sami k sobě, aby se podívali na svá vnitřní nastavení. A také na svá vnitřní vyzařování.

Vztah, který skončil, je dobré kompletně uzavřít, odpočinout si, vyrovnat se, se samotou, otevřít se novému vztahu. A hlavně! Přijmout velkou neznámou. Přijmout nový vztah bez předsudků a zátěže minulosti.

V každém případě je důvod jiný a musí se najít jiná řešení.

Zajímá Vás víc informací o energetickém čtení? Klikněte na obrázek a přehrajte si video.

Pokud Vás zajímá další článek na téma pročištění starých vazeb pak klikněte zde:

Pročištění nefunkčních vazeb vztahů

 

 

 

 

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky