Proměna představy jaký by měl vztah být v naplněnou rozkoš

Jedna z nejhorších věcí, která se ve vztahu může stát je, že jeden z partnerů, nebo oba uvíznou v představě, že je prožívání ve vztahu neměnné. Že obraz spokojeného a šťastného vztahu je napořád. Což je velmi smutné, protože naše představy nás velmi limitují.

Součást tohoto článku je jednoduché cvičení na oživení cítění našeho těla.

Když se necháme převálcovat představami okolí, jací bychom měli být, co bychom měli dělat a jak bychom se měli chovat, tak po nějaké době zjistíme, že jsme uvnitř sebe vlastně velmi smutní a nenaplnění.

Možná jsme sjezdili celý svět, možná ochutnali to nejlepší z jídla, ale možná cestování je útěk před všedními starostmi nudou a šedí, kterou máme ve svém srdci a ve svém nitru.

Alespoň občas nám velmi pomůže, i našemu vztahu, když si na chvíli zavřeme oči, uděláme hluboký nádech a výdech. S každým nádechem a výdechem si více a více uvědomujeme sami sebe. Jak se cítíme, co potřebujeme, po čem toužíme.

Dovolme si alespoň na chvíli prožít sami sebe doopravdy.

Jestli nám to nejde, pak si můžeme nejprve představit, jak s výdechem odevzdáváme vše, co nám brání cítit samu sebe.

Možná přijdou i otázky: Jak se starám o sebe a o svůj vztah? Jak se starám o svoji a naši intimitu? Co je to co dávám našemu vztahu, co je to co dává můj partner a jak se společně o náš vztah staráme?

Slyšela jsem krásnou větu. „Vztah, to nejsou dva, ale tři bytosti. Já, ty a bytost vztahu, o kterou se musíme starat.“

Ano i o vztah se člověk musí starat, aby fungoval, byl vyživený naplňující a plný rozkoše a štěstí.

Jak pečujeme my civilizovaní lidé o naše vztahy?

Všimli jste si jak velký nedostatek lásky, uznání a pozornosti mezi lidmi chybí? Lidé si často získávají pozornost falešnou hrou. Nějakým společensky uznaným návykem. Např. hrajeme hru milé, hodné holky nebo úspěšného podnikatele nebo naopak chudinky atd.

Kdybychom byli upřímní a dokázali mluvit o svých pocitech, často by jsme museli vyslovit něco jiného než na co jsme zvyklí. Např: Toužím po lásce, něze, přátelství porozumění, hloubce, doteku, rozkoši, vášnivém sexu, samotě.

Často slyším: „Já být ve vztahu sama sebou nemůžu, to by nefungovalo, raději udělám to, co chce můj chlap. Já mu podržím. Chvilku to přežiju, on se udělá a pak mám klid. On je spokojený. Už jsem si zvykla, že to není podle mých představ.“

Jiný typ žen zase obhajuje svůj „nekontaktní postoj“. Říkají: „Chlap počká, až budou děti velký, teď se musím postarat o děti. On je tu od toho, aby uživil rodinu a postaral se o nás. Na sex nemám chuť. On to vydrží. O své tělo se nemusím starat, chci žít jen s tím, kdo mě má rád takovou, jaká jsem.“

A od některých žen muži utíkají, protože se naopak zabývají jen svým vzhledem, barvou kabelky a nejhezčím oblečkem pro psa.

Ale kde v tom všem je náš vztah? A kde v tom všem jsme my?

Jaký je doopravdy náš vztah? Dokáže být naplňující, vášniví, intuitivní, hluboký, milující?

A pokud není, tak jak se k těmto kvalitám dostat? Napsala jsem Ebook Jak pečovat o orgasmický potenciál vztahu, kde jsou jednoduše popsaná cvičení, která si můžete vyzkoušet. Jsou inspirovaná tantrou.

Proč tantrou? Je to duchovní směr, který propojuje poznávání těla, rozkoše, emocí, síly, lásky, komunikace a intuice. Samozřejmě existuje mnoho směrů. V Čechách je asi nejznámější styl, který objevuje především sexualitu. Mě osobně je blízký styl, který propojuje všechny roviny našeho vnímání a prožívání. Mám ráda styl, který propojuje naše hluboké prožívání, smyslnost, erotiku, extázi s láskou, něhou, vědomím i s naší rodinou.

Mám ráda, když se ten náš uhoněný západní styl za cílem a expanzí mění v naplněnou lásku v rozkoši.

Je naprosto osvobozující, když ve vztahu z postoje „Já vím, co bys měl a co cítíš“ se zhoupneme do otevřeného prostoru: „Nevím, ale ráda bych tě poznala, kdo jsi, co cítíš a co si přeješ. Možná ani ty sám nevíš, protože není moc času nořit se do sebe. A tak doufám, že to můžeme společně prozkoumat.“

Mnoho vztahů vypadá spokojeně, ale uvnitř je prázdno. Vzniká čekání na moment, kdy se to změní.

Udělat si čas na sebe, kdy neexistuje práce, rodina, povinnosti, kamarádi, nakupování ani facebook je základ sblížení.

Základem naplněného sexuálního vztahu je schopnost udělat si krásný prostor na intimitu, udělat si čas na dotýkání a objevování, udělat si čas na momenty rozkoše, které se stupňují a rozprostírají do celého těla. A přitom všem se můžeme naučit dýchat, prožívat, vnímat energii a následovat svá přání.

Jedno malé osvobozující cvičení, které dělám na večerních kurzech pro ženy:

„Prociť si ve své pánvi, ve svém pohlaví, co bys měla prožívat v sexualitě, co se od tebe očekává, co od sebe očekáváš ty. Prociť si své zkušenosti. Prociť si své cíle. Pak udělej hluboký nádech a výdech. S výdechem všechna tato očekávání propusť. S dalším dechem propusť zkušenosti a vzpomínky. A s dalším dechem naber pocit svobody, uvolnění a rozkoše. Po čem touží tvé tělo? Co by sis chtěla dovolit? Nebraň se svým přáním a dýchej. Hýbej se. Prožívej, tanči. Naplňuj se pocity přijetí sebe sama a svého prožitku. Cítíš rozkoš? Pak si dovol ji přijmout. Cítíš touhu? Pak dýchej a přijímej ji. Cítíš smutek? I ten přijmi. Cítíš. Cítíš. Většina lidí necítí. A ty cítíš. Je co oslavovat.“

Totéž udělejte se svými pocity, se svojí silou, se svojí láskou, komunikací a intuicí.  Uvidíte, jak opravdově se sami se sebou ucítíte.

Na chvíli zavřít oči a vydechnout vše nepotřebné je dar, který sami sobě můžeme dát. A ještě větší dar si můžeme dát, když se otevřeme svým touhám a přáním. Dovolme si v momentě, kdy se nám naše přání plní ještě více otevřít a přijmout je. Bez posuzování a kritiky.

Máte- li chuť objevovat cvičení, která prohloubí intimní vztah je tu pro Vás EBook Jak pečovat o orgasmický potenciál vztahu.

 

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky