Rodinné štěstí a kojení…na otce nezapomeň

Dlouho jsem zvažovala, jestli napsat o tématu, které se mi v mé praxi terapeutky opakuje. Protože se nejspíš nezavděčím ani těm, co podporují kojení ani těm, co jsou proti kojení. Ale zkuste si přečíst následující článek dokonce.

Spokojenost rodinného štěstí nezačíná u uspokojeného dítěte. Ale u spokojené ženy a vztahu.

 

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře
 1. Kateřina napsal:

  Mám 4deti teď poslední syn má 10mesicu a stále kojim už bych i rada přestala ale podle mě to nejde .Syn odmítá flašku chce jen prso a to mě vyčerpává i když na druhou stranu jsem si řekla že si to poslední dítko musím užít co nejdéle to půjde tak nevím jak to dopadne

  • Pavla Skálová napsal:

   Já osobně si myslím, že to je na Vás, udělat si to tak, aby to bylo příjemné pro obě strany. Já sama jsem si kojení užívala a i přesto jsem začla svojí dceru dávat na čtyry hodiny dvakrát týdně mému muži. Zvládali to skvěle a mají hezký vztah. Když byla s ním, na prso si ani nevzpoměla. Uměl ji krásně uspávat bez flašky i prsa. Nakrmil jí, vykoupal, mají dodnes své rytuály. A pak mu usnula v náruči, nebo v posteli.

 2. Pavla Skálová napsal:

  Píšu o tom, že je to velmi individuální. Podpora pro ženy, které chtějí kojit v tandeme do samoodstavu je všude. Minimálně ve všech nošenkových skupinách. Do mé praxe terapeutky a masérky chodí ženy, které jsou ovlivněny názorem, že musí tuhle metu zvládnout, ikdyž na to nemají. A opakuji, že to je individuální. Některé ženy zapomenou na sebe a kojení dají na první místo. Pokud ženě funguje vztah, je zdravá a dítě má kamarády, tak není co řešit. Nenapsala jsem nic universálního. Jen jsem chtěla poukázat, že to každá má jinak a i to je v pořádku. Jak ovlivňuje socializaci kojení, pokud nefunguje vztah je na delší povídání.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.