Taneční meditace – proč

„Pavli, udělej zase taneční meditace, my moc chceme chodit.“      Řekli mi ženy, které ke mně již na taneční meditace chodily, když jsem z časových důvodů chtěla s tanečními meditacemi skončit.

„Proč chcete pokračovat?“, ptala jsem se. Jedna popisovala, jak se jí díky lekcím proměnil intimní život. Druhá zase, jak je mnohem klidnější a sama sebou. Jak lépe rozumí tomu, co cítí. Některé ženy popisovaly, jak se cítí mnohem víc žensky. A jedna řekla: „Protože to je prostě krásné a já se sem moc těším.“

Co vlastně na takových lekcích děláme a proč?

Kombinuju práci s dechem, tancem, vizualizací, meditací a prací s pánevním dnem.

Je to kombinace, kterou jsem si velmi oblíbila a která dává prostor jít do hlubokého prožitku svého vlastního těla. Zároveň mi tato kombinace dává možnost reagovat na konkrétní den a konkrétní požadavky žen.

Každá žena má možnost říct, proč ten den přišla a co by si přála. A v rámci možností je její přání zahrnuto do lekce.

Myslím, že to dělá tu výjimečnost tanečních meditací Esence ženy.  

Není to koncept, který odděluje ženu od konkrétní události, ale naopak, aktuální téma si vnáší žena do meditace.

Každý den má svojí originální podobu a není možné ho napodobit. On je totiž náš prožitek spojený i s tím, jak už se dokážeme uvolnit, sdílet pravdivě přání, otevřít se, přestat sledovat čas apod.

Úplně poprvé si ženy můžou říkat: „Co tu dělám? Já chci nějaký koncept, dril, raději břišní tance než tohle.“ Je to dané hlavně tím, že jsme zvyklí mít „trenéra“. Ale taneční meditace Esence ženy vždy začínají větou: „Tady můžete téměř cokoliv a nemusíte nic. I když kolem Vás všechny ženy budou tančit divoce a vy to ucítíte jinak, tak můžete být ve svém klidu. A tam vzniká vnitřní konflikt. Vlastně mnoho konfliktů: mysl, která je zvyklá dělat úkony, protože by se to mělo, najednou neví. Nebo mysl, která je zvyklá snažit se vypadat krásně, dělat to či ono, aby byli všichni spokojení, tak najednou neví, co má dělat, když nic nemusí dělat.

Práce s dechem a pánevním dnem rozproudí energii v těle, přináší to uvolnění z celého pracovního dne. Jakoby se uvolňujeme z napětí, stresových situací, z myšlenek i pocitů, které nepotřebujeme a spojujeme se svými dary. Plynutí, radost, uvolnění, krása, živost, něha, láska, péče, divokost, touha, odvaha, změna…

Proč vedu Taneční meditace Esence ženy?

Dřív jsem vedla kurzy podle škol, systémů, které byli dané, co se nejdřív musí člověk naučit, pak co na druhé lekci apod. Mně se líbí všechny techniky, které jsem se naučila, ale ráda je používám tehdy, když mi přijdou vhodné, ne tehdy, když mi to přikazuje rozpis.

Miluji improvizaci, když věci tak nějak plynou sami. Proto jsem se rozhodla osvobodit se od konceptů a systémů i v učení být více ženou, která plyne. Která ví, co učí a co může použít, ale která má svobodu lekci změnit, podle potřeb skupiny.

Takový způsob pomáhá i ženám se uvolnit. Vědí, že můžou být pravdivé v tom, co cítí , umí,  chtějí. Společně pak proplouváme v dechu, pohybu, tanci k většímu uvolnění do esence ženskosti.

Z lekcí si odnášíme krásné výjimečné pocity. Těm se umíme otevřít každý den více a více i v běžném životě.

Taneční meditace Aspekty ženy

Pokud chceš taneční meditace vyzkoušet, pak přijď. Třeba jen na jednu lekci, třeba na víc, tak jak se ti to bude líbit. Těším se

Pavla Skálová
Jsem terapeutka energetickým čtením. Lektorka kurzů pro podporu energie člověka a vztahu. Mým největším darem je číst energii, co a proč se v člověku děje. Rozklíčováním podvědomých nastavení spojuji lidi s jejich zdrojem štěstí a spokojenosti. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ebook Smyslné večery

    Oživte rodinný život chvílemi smyslnosti. Zkuste s dětmi objevit svět pěti smyslů. Spojte rodinu se zábavou, prožitkem, intuicí a intenzitou. Dejte erotice nový vítr.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky